تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۱۶:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نسل جوان سرمایه‌ و محور حرکت کشور هستند

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: نسل جوان سرمایه‌ها و محور حرکت کشور هستند و فردا باید امانت‌دار دستاوردهای امام و انقلاب باشند و لازمه‌اش این است که از دانش، معرفت، ایمان و تقوا بهره لازم را ببرند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا صبح امروز در افتتاحیه طرح فراغت هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت این شهرستان، اظهار کرد: مسئولین و متولیانی که دغدغه کار فرهنگی دارند و دستگاه‌هایی که برای اوقات فراغت و غنی‌سازی اوقات فراغت مشغول به فعالیت هستند، هم‌افزایی خود را بیشتر کرده و از ظرفیت موجود برای غنای بیشتر برنامه‌ها استفاده کنند.

 

وی افزود: نسل جوان سرمایه‌ها و محور حرکت کشور هستند و فردا باید امانت‌دار دستاوردهای امام و انقلاب باشند و لازمه‌اش این است که از دانش، معرفت، ایمان و تقوا بهره لازم را ببرند.

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه حضرت آقا درجایی فرمودند: «من در جمع جوانان قرار می‌گیرم نسیم صبحگاهی را احساس می‌کنم.»، تصریح کرد: این نسیم صبحگاهی به معنای امید و به پرواز درآمدن کسی است که به دنبال کسب فضائل و کرامات انسانی است.

 

وی ادامه داد: امروز جوانان ما مورد هجمه دشمن قرار گرفتند و جنگ نرمی که از آن در عرصه‌های مختلف نام می‌بریم به دنبال دزدیدن هویت، ارزش و کرامات انسانی است.

 

روحانی‌نیا با بیان اینکه دشمن از طریق انحرافاتی که در اعتقادات و باورهای دینی ایجاد کردند و جریان‌های عرفانی کاذب و عناوین مختلف دیگر به جنگ برخاسته است، عنوان کرد: در این زمان جوانان ما نیاز به پناهگاهی امین دارند که منشأ آن آموزه‌های قرآنی و معارف اهل‌بیت باشد تا در شبهات روشنگری کنند.

 

وی افزود: آموزه‌های قرآن با این توانمندی که مربیان قرآنی دارند در مسیر خدمت‌رسانی و غنی‌سازی اوقات فراغت درانی شهرستان همت بالایی داشته باشند.

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه هسته‌های فرهنگی، بوستان معرفت و مؤسسات و خانه‌های قرآن از ظرفیت‌های مردمی هستند، تصریح کرد: یکی از امتیازات فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان تبلیغات اینکه روحانی محور، مسجد محور و قرآن محور اما با تنوع برنامه است که فعالیت‌های هنری، تفریحی و ورزشی در کنار رقابت سالم در آن گنجانده‌شده است که جوانان ما بتوانند با حضور در این برنامه‌ها در پایان دوره تعطیلات تابستانه با توشه‌ای از دانش و معرفت در سر کلاس درس حاضر شوند تا فردا مدیر عالی برای امانت‌داری دستاوردهای امام انقلاب باشند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس روایت برای نگهداشت جوان دو نگاه سفارش شده است اولین سفارش نگاه جوانان به خود است که قدر خود را بدانند و یک نگاه به سمت مسئولین است که بستر و زمینه را طوری فراهم کنند که این جوانان آن‌طوری که شایسته این دوران جوانی است تربیت شوند.

 

روحانی‌نیا با بیان اینکه دوران جوانی، دورانی طلایی است و در روز قیامت نیز از این دوران سؤال می‌کنند، عنوان کرد: بهار زندگی در دوران جوانی و نوجوانی است.

 

 

ارسال دیدگاه