تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۱۶:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت در شهرستان

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه در شهرستان سیمرغ دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت تشکیل‌شده است، گفت: این مجموعه‌ها در کنار ۱۱ خانه قرآن حاضر در شهرستان مشغول به فعالیت هستند و برنامه‌هایی رادارند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام حبیب‌الله رمضانی صبح امروز در افتتاحیه طرح فراغت هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت این شهرستان، اظهار کرد: علم و دانایی امروزه در رشته‌های مختلف علوم تجربی و نظری شعبات مختلفی دارد.

 

وی افزود: امروزه در سراسر دنیا علم را در دو گروه علوم تجربی و علوم نظری می‌شناسند اما در میان این علوم تجربی و نظری علمی به نام علوم دینی و الهی وجود دارد که تضمین‌کننده هویت و شخصیت انسانی است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه انسان‌سازی از طریق علوم دینی و الهی آغاز می‌شود، تصریح کرد: همه انسان‌ها و دانشمندان وقتی از علوم الهی بهره‌ای نداشته باشند در عالم رستاخیز و قیامت مشکلاتی خواهند داشت.

 

وی ادامه داد: علوم الهی سازنده اخلاق و رفتار انسان است و رنگ، نژاد، ملیت و زمان نمی‌تواند انقطاعی در تعلیم و تربیت علوم الهی ایجاد کند.

 

رمضانی با بیان اینکه مسئولیت تعلیم و تربیت علوم الهی بر عهده همه انسان‌ها از ابتدای خلقت و تا زمانی که بشر در این زمین خاکی در حال حیات است، خواهد بود، اظهار کرد: خداوند ارزش انسان را همین قرار می‌دهد و بهایی که برای انسان در نظر می‌گیرد بهای معنویت است.

 

وی افزود: آنچه ارزش و بهاء انسان را تشکیل می‌دهد آشنایی با معارف الهی و دینی و عمل کردن به آن است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه مسئله‌ای که در نزد خداوند ارزش دارد یادگرفتن واجبات و دانستن محرمات الهی است، تصریح کرد: در همه ادیان الهی این مسئله مهم است و بایدها و نبایدهایی وجود دارد.

 

وی ادامه داد: پیامبر مکرم اسلام فرموده‌اند: «بعثت و رسالت من هدفش معرفی اخلاق شایسته در میان مردم است.» و این همان بایدها و نبایدهای زندگی است.

 

رمضانی با اشاره به اینکه در شهرستان سیمرغ دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت تشکیل‌شده است، عنوان کرد: این مجموعه‌ها در کنار ۱۱ خانه قرآن حاضر در شهرستان مشغول به فعالیت هستند و برنامه‌هایی رادارند.

 

وی افزود: تلاش اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ این است تا با حمایت از این مجموعه‌ها برنامه‌های متنوعی اجرا شود.

 

 

ارسال دیدگاه