تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۸ - ۱۷:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار نسبت به افزایش موجی شدن دریای مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با تاکید بر توجه گردشگران به هشدارهای نیروهای امدادی در سواحل، نسبت به افزایش موجی شدن دریای مازندران از فردا هشدار داد.

به گزارش سیمرغ ما، علی اصغر احمدی اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوّی و دریایی، از صبح فردا شنبه تدریج از منطقه غرب برای مناطق دور از ساحل و گاهی برای مناطق نزدیک ساحل شاهد افزایش شدت وزش باد و به همراه آن افزایش ارتفاع موج خواهیم بود.

وی افزود: بیشینه سرعت وزش باد برای دور از ساحل منطقه آستارا تا ۲۰ متر بر ثانیه و برای بقیه مناطق دور از ساحل و مناطق نزدیک ساحل تا ۱۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود.

احمدی بیان کرد: ارتفاع بیشینه موج برای مناطق دور از ساحل دریای خزر تا ۲٫۵ متر برای نزدیک ساحل تا ۲ متر پیش بینی و از مسافران می‌خواهیم برای فردا حتی الامکان در ساعات صبح زود و غروب از شنا در سواحل مازندران خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه حادثه آتش سوزی در جنگل‌های استان طی روزهای اخیر نداشتیم از مسافران خواست تا پس از استفاده از جنگل، آتش ناشی از پخت غذا را خاموش کنند.

احمدی با تقدیر از خدمات ارائه شده در طرح کاهش غریق در سواحل مازندران گفت: در دو روز اخیر تعطیلات عید فطر، ۵۱ نفر از غرق شدن در خارج طرح‌های دریا نجات یافتند.

وی, تعداد نفرات درمان سرپایی مراجعین حضوری در سواحل را ۱۷۴ نفر و تعداد نفرات انتقالی توسط جمعیت هلال احمر استان را یک نفر اعلام کرد.

احمدی از بکارگیری ۱۴۶ نیروی امدادی غریق نجات در مناطق ممنوعه شنای استان خبر داد و گفت: ۷۹۷ نیروی نجات غریق در این مناطق به همراه ۹ دستگاه آمبولانس و ۵۱ فقره موتورسیکلت و سه قایق نجات به گشت زنی و امداد و نجات در مناطق ممنوعه سواحل استان می‌پردازند.

مازندران دارای بیش از ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی بوده که ۱۵ شهرستان از ۲۲ شهرستان استان در طول نوار ساحلی قرار دارد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه