تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۱۲:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقرار ۲۹ صندوق برای دریافت زکات فطره در سیمرغ

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ گفت: حدود ۲۳ مسجد روستایی، پنج مسجد شهری و یک پایگاه مرکزی در شهرستان مستقر و آماده دریافت زکات فطره هستند.

علی‌مراد نصوری امروز در گفت و گو با سیمرغ ما، اظهار کرد: کمیته امداد در کنار فعالیت‌های عادی و روزمره خود در ماه مبارک رمضان فعالیت ویژه و خدمات ویژه را در برنامه و در دستور کار خود قرار می‌دهد.

 

وی افزود: در سال ۹۵ قبل از ماه مبارک رمضان با تلاش همکاران و همراهی امام‌ جمعه و فرماندار برنامه جشن گلریزان با دو هدف کمک به تأمین افطار و سحری نیازمندان و کمک به امر ازدواج جوانان خانواده‌های زیر پوشش برگزار و از این سرفصل کمک‌هایی از سمت خیران انجام شد.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ با بیان اینکه با آغاز ماه مبارک رمضان برنامه مفتاح‌الجنه که یکی از برنامه‌های دائمی و همیشگی کمیته امداد در طول سال انجام شد، تصریح کرد: این برنامه به جهت سرکشی به خانواده‌های زیر پوشش با اهداف دلجویی از خانواده‌ها، دیدار نزدیک و بررسی مشکلات موجود در خانواده از نزدیک در دستور کار قرار گرفته که در ماه مبارک رمضان این موضوع مفتاح‌الجنه ویژه دنبال شد.

 

این مسؤول ادامه داد: در برنامه‌ریزی انجام‌شده در ۱۵ روز با ۳۴ خانواده زیرپوشش با همراهی مسؤولان شهرستانی و خیران این شهرستان و شهرستان‌های اطراف توانستیم با خانواده‌ها دیدار داشته باشیم و در این دیدارها مشکلات خانواده‌ها بررسی و جهت رفع مشکلات خانواده‌ها تصمیماتی اتخاذ شد.

 

نصوری با اشاره به اینکه در کنار این موضوع بحث افطار و سحر نیازمندان این شهرستان در برنامه کاری این نهاد قرار گرفته بود، بیان کرد: در سبد کالای تهیه‌شده اعتبار دولتی وجود نداشت و باید از کمک‌های مردمی و خیران در این زمینه استفاده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: به‌واسطه این امر ۶۴۱ سبد غذایی با ارزش حدود ۷۰۰ هزار ریال تهیه و با تلاش همکاران در شهر و روستاهای شهرستان بین خانواده‌های زیر پوشش توزیع شد و در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفت.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ با بیان اینکه توزیع غذای گرم افطاری از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان بوده است، اظهار کرد: در سه برنامه ضیافت افطاری یک برنامه مستقیمی که این نهاد در روز دوم تیر در مصلی شهرستان برگزار کرد از خیران و نیازمندان دعوت به عمل آمد و در حاشیه برنامه ضیافت افطاری تجلیل از خیران شهرستان نیز انجام شد تا شاید قسمتی از وظایف خود را نسبت به این افراد انجام داده باشیم.

 

این مسؤول افزود: همایش اکرام ایتام نیز توسط خیران این شهر در مسجد امام علی (ع) شهرک شهید بهشتی برگزار شد و دو طرح محسنین و اکرام ایتام معرفی شد تا خیرانی که علاقه‌مندان هستند و توانایی تمکن مالی دارند، کمیته امداد به‌عنوان واسطه این امر دستان پرمهر این افراد را به دستان نیازمندان اتصال دهیم.

 

نصوری با اشاره به اینکه با رسیدن به انتهای ماه مبارک رمضان و روز عید سعید فطر نشستی با شورای زکات شهرستان انجام و تصمیمات خوبی اتخاذ شد که در طول سال پیگیری‌های لازم انجام می‌شود، اظهار کرد: امر زکات به دبیری کمیته امداد سپرده‌ شده است و مسؤولیت جذب و به‌کارگیری زکات فطره نیز به کمیته امداد سپرده‌ شد در دستور کار دو روز اخیر این اداره قرار گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۳ مسجد روستایی، پنج مسجد شهری و یک پایگاه مرکزی به‌منظور دسترسی بهتر مردم در شهرستان مستقر و آماده دریافت زکات فطره هستند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ در پایان گفت: این نهاد تعهد اخلاقی دارد تا مبالغی که به‌عنوان زکات فطره جمع‌آوری می‌شود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و اولین روز کاری به دست نیازمندان شهرستان برساند.

ارسال دیدگاه